Antik Halı Yıkama

Antik halı yıkama işlemleri memnuniyet garantisi kapsamında sunulmaktadır. Profesyonel ve işinde deneyimli kadromuz Antika halılarınızı ilk günkü hijyenine kavuştursun!

Antik Halı Yıkama

Yıllanmış her halı için antik halı tanımlaması yapılamaz; ama belirli özelliklere ve derin bir geçmişe sahip halınız, antika olabilir. Antik halı yıkama hizmeti almadan evvel halınızın antika olup olmadığından emin olmak istiyorsanız, size birkaç tüyo verebiliriz. Halınızın kıymetini biçmek ya da antika olduğunu tescillemek için vereceğimiz bilgiler tam anlamı ile yeterli olmaz. Fakat halınızın antika olduğuna kanaat getirirseniz, onu antik halı yıkama hizmetini hakkı ile veren firmamızda yıkatabilirsiniz.

Antika halı özellikleri

  • Antika, genel olarak eskilerden kalma, az bulunur, çok değerli eşya olarak tanımlanır. Bu ilk kıstaslar oldukça açık. Halınızın 80 ya da 100 yıldan daha derin bir mazisi olduğunu biliyorsanız, halınızın antika olma olasılığı yüksektir.
  • Belirli bir döneme ait, o döneme dair izleri ya da motifleri belirgin şekilde taşıması da halınızın antika özelliğini kuvvetlendirecektir.
  • El ile dokunmuş, kök boyası kullanılmış ve eşine çok az rastlanan nitelikteki halınız, muhtemelen antikadır.
  • Bu bilgiler ışığında, bir ekspertizden de destek alarak, halınızın antika olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Antik halı yıkama işleminde nelere dikkat edilmeli?

Halınızın antika olduğuna karar verdiniz veya antika olduğu bir eksper tarafından tescillendi ise yıkama ve bakım işlemleri için karar verebilirsiniz. Aklınızda ilk bulunması gereken husus, halınızın yaşlı olduğudur.

Zaman, hiç kimseye acımadığı gibi halınıza da acımayacaktır. Yıllanmış olan halınızın bakımı esnasında çok dikkatli davranılmalı.

Antik halıların çoğu zemin örtücü olarak kullanılmaz. Pek çoğu duvarlarda veya uygun alanlarda sergilenir. Bu durum halınızın kirlenmediği ya da kirlenmeyeceği anlamına gelmez.

Her halükarda kirlenecek olan halınıza, hassas bir antik halı yıkama prosedürü uygulanmalıdır.

Uygulanması gereken tüm işlemlere hakim olan profesyonel ekibimizle, halınızın temizliğini yapıyor ve sağlıklı bir şekilde değerini korumasına yardımcı oluyoruz. Maddi değerinin yanı sıra manevi değeri de olan kıymet verdiklerinizin, kıymetini biliyoruz.

Antik halı yıkama hizmetimiz için aşağıdaki iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

[Toplam: 3   Ortalama: 5/5]
istanbul halı yıkama iletisim